top of page

Między doliną rzeki Raby a Kotliną Sądecką leży wyjątkowy Beskid Wyspowy. Wśród jego lasów, na szczycie góry Łopusze  jest Filipkowy Raj.

Piękna , nieskażona, dzika przyroda, mikroklimat zdrowszy od rabczańskiego, rześkie i czyste powietrze. To wszystko znajdziecie na wysokości ok 600 m n.p.m. na górze Łopusze w Filipkowym Raju do którego  serdecznie Was zapraszamy.

To miejsce jest wolne od hałasu i tłoku  znanych ośrodków turystycznych, wymarzone  do spacerów, wycieczek rowerowych i górskich, biwakowania, plenerów fotograficznych, turystyki ,  "białego szaleństwa" na nartach i sankach.

Atutem regionu jest wspaniała naturalna wiejska żywność, którą można kupić niemal u każdego gospodarza. Turyści wyjeżdżają stąd z koszykami pełnymi jajek, mleka, miodu, swojskich wędlin, jabłek, śliwek, pomidorów, ogórków i innych warzyw i owoców. Wszystko to sprawia, że warto odwiedzić ten region usytuowany kilkadziesiąt kilometrów od Krakowa, w którym rytm życia i pracy wyznaczają słowiańska tradycja  i prawa natury.

Piesze i rowerowe wycieczki po szlakach Beskidu Wyspowego , które biegną przez szczyty i doliny , wchodzą w rezerwaty przyrody, odsłaniając coraz piękniejsze widoki.

 

Nie tylko góry i piękna przyroda . W najbliższej okolicy jest mnóstwo miejsc do aktywnego spędzania czasu, odpoczynku , zwiedzania zabytków czy uprawiania sportów letnich i zimowych.

Regionalne wydarzenia kulturalne to muzyka, kulinaria, wystawy , których nie sposób pominąć.

Dokładne informacje o naszej okolicy i jej atrakcjach zamieściliśmy kolejno na podstronach. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Rezerwaty-przyroda

 

Górskie szlaki piesze i rowerowe

 

Atrakcje dla rodzin z dziećmi i zabytki

 

Na narty

 

Kultura i gastronomia

cechą Beskidu Wyspowego jest dość częste występowanie „morza mgieł”

w okolicach Rozdziela ( przełęcz Widoma) roztacza się wspaniały widok na dach Beskidu Wyspowego

15 km od Limanowej

15 km od Lipnicy Murowanej

25 km od Kopalni Soli Bochnia

35 km od Nowego Sącza

35 km od Gródek nad Dunajcem

35 km od Jezioro Rożnowskie

35 km od Kasiny Wielkiej

45 km od Gorczańskiego Parku Narodowego

45 km od Kopalni Soli Wieliczka

52 km od Rabki Zdrój

58 km od Rabki Zdrój

65 km od Krynicy Zdrój

65 km od Krakowa

bottom of page